#BazaWiedzy

Wszystko co musisz wiedzieć,
by ochronić siebie i swoich bliskich.

Wesprzyj nas:

Statystyki
Ograniczenia w przemieszczaniu się Zakaz wychodzenia nieletnich na ulicę Centra handlowe Liczba klientów w sklepie, na targu i poczcie Kwarantanna Granice polski
Zakaz przebywania na plażach oraz terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Dotyczy zatem zieleńców, bulwarów, promenad, parków, ogrodów jordanowskich, botanicznych oraz zoologicznych.
Nie można również korzystać z rowerów miejskich.
Podczas korzystania ze zbiorowego transportu publicznego, tj. autobusy, tramwaje czy metro - możemy korzystać jedynie z połowy wyznaczonych ilości miejsc. Starajmy się korzystać z co drugiego miejsca. Czyli jeśli mamy do dyspozycji 100 miejsc siedzących, to na jego pokładzie może znaleźć się tylko 50 osób.
Samochody z ilością miejsc większą od 9-ciu i zbiorowy transport można wykorzystywać jedynie w połowie przypisanych miejsc.
Ważne! Ograniczenie nie dotyczy samochodów osobowych.
Szkoły i uczelnie w Polsce są zamknięte. Lekcje i zajęcia odbywają się przez Internet. Lekcje na odległość prowadzone są według określonych zasad. Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć materiały edukacyjne zgodne z aktualną podstawą programową. Żłobki, kluby dziecięce i przedszkola są zawieszone, w tym czasie ponoszone opłaty przez rodziców w czasie ich zawieszenia, powinny zostać uregulowane w statucie żłobka, jak również w umowie z rodzicami. Ważne!
Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego. Samochody z ilością miejsc większą od 9-ciu i zbiorowy transport można wykorzystywać jedynie w połowie przypisanych miejsc.
Ograniczenie nie dotyczy samochodów osobowych.